İndirimli Fiyat! Biosteron DHEA 25mg 60 Tablet Daha büyük görüntüle

Biosteron DHEA 25mg 60 Tablet

5909990961023

181

INTERPHARM

Yeni ürün

DHEA (Dehidroepiandosteron) adrenal bezlerinde kolesterolden sentezlenen ve kana salınan zayıf etkili bir androjendir.

Daha fazla bilgi

Bu ürünün artık stokta yok

Toplam Tahmini kargoya veriliş Süresi
Saat 13:00'a ladar aynı gün teslimat

176,46 TL vergi hariç

-28,54 TL

205,00 TL vergi hariç

Daha fazla bilgi

Biesteron 25mg 60 Tablet 

(Dehidroepiandosteron)

Birim formülü :
Her Biosteron® tableti 25mg dehidroepiandosteron aktif maddesi içerir,

Yardımcı maddeler
Mikrokristalin selüloz, magnezyum stearat, kroskarmelloz sodyum, laktoz monohidrat, sodyum bikarbonat.

Tıbbi özellikleri :
DHEA (Dehidroepiandosteron) adrenal bezlerinde kolesterolden sentezlenen ve kana salınan zayıf etkili bir androjendir.
Bileşim seks hormonu sentezinde kullanılan inaktif bir substrattır. Hedef dokularda (meme bezleri, prostat, üreme organları, iskelet kasları ve kemikler) DHEA östrojenlere (kadınlarda) ve androjenlere (erkeklerde) dönüşür. DHEA üretimi yaşamın ikinci ve üçüncü aylarda doruğa ulaşır ve ardından kandaki DHEA konsantrasyonu göreceli olarak azalır; böylece 80 yaşındaki bir kişide DHEA düzeyi 30 yaşındaki bir kişiye göre % 10-20 daha azdır. Bu nedenle DHEA kullanımının amacı yaşlı kişilerdeki hormon eksikliğinde destek sağlamaktır.
İnsanlar üzerinde yapılan deneysel ve klinik çalışmalar DHEA eksikliğinin yaşlanma ile ilgili ruhsal sıkıntı, depresyon, kadınlarda menapoza, erkeklerde andropoza bağlı zihinsel ve fiziksel rahatsızlık, aterosklerozis, uyku bozukluğu, stres, kas gücünde azalma, yorgunluk gibi bozuklukların oluşabileceğini göstermiştir.
DHEA düzeyindeki eksiklerin yerine koyarak giderilmesi bu süreci ve belirtileri durdurabilir, yaşlanan bireylerde sağlığı ve yaşam kalitesini arttırabilir. Oral kullanımda DHEA sindirim kanalından kolaylıkla emilir ve kan ile hedef dokulara ulaşır ve sonra uygun seks hormonlarına dönüşür.
Bu dönüşümün şiddeti vücudun gereksinimlerine, cinsiyete, yaş ve sağlığa bireysel özelliklere de bağlı olarak değişir. DHEA metabolitleri formatında asıl olarak idrarla atılır. Hormonun kandaki yarılanma ömrü yaklaşık olarak 12 saattir.

Önerilen kullanım yeri :
Biosteron®, Dehidroepiandosteron (DHEA) eksikliğini gidermek ve DHEA eksikliği sonucu gelişebilen belirtilerin tedavisinde destek amacıyla kullanılır.

Kullanılmaması gereken durumlar :
· DHEA’ya veya Biosteron® içeriğindeki maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılık,
· Meme kanseri, over kanseri ve diğer östrojen ile ilişkili neoplazmalar,
· Prostat kanseri, benign prostat hipertrofisi, erkeklerde meme kanseri
· Akut hepatik yetmezlik ve akut renal yetmezlik
· Gebelik, emzirme döneminde ve çocuklarda kullanılmamalıdır.
· Fetüs ve bebek üzerindeki hormonal etki olasılığına bağlı olarak, Biosteron® gebelik sırasında kullanılmamalıdır.
DHEA kullanan kadınlar hamile kalmaları durumunda ürün kullanımını kesmeli ve derhal doktorları ile iletişime geçmelidirler.
· Hormon replasman tedavisindeki kadınlar ve 40 yaşın altındaki hastalar doktor tavsiyesi olmadan ürünü kullanmamalıdırlar.

Uyarılar / Önlemler :
Kullanmadan önce, kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.
Kullanmakta olduğunuz bir ilaç var ise, muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.
Uzun süreli tedavi durumlarında kadınlarda meme ve erkeklerde prostat muayenesi yapılmalıdır. Önerilen dozlardan daha yüksek dozlarda kullanmayın. Hekimin danışmanlığı olmadan kullanılan durumlarda eğer istenmeyen etkiler yoğun ise ilacı kesin ve doktorunuza başvurun.
Eğer istenmeyen etkiler az yoğunlukta ise (akne, yağlı cilt) kullanıma 2-3 hafta ara verin. Daha sonra tedaviye daha küçük dozlarla yeniden başlanabilir. İstenmeyen etkilerin ortaya çıkması halinde tedaviyi kesmeli ve doktorunuza danışmalısınız.

Yan etkiler / Advers etkiler :
İstenmeyen bir etki görüldüğü zaman Sağlık Bakanlığı Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ ne bildiriniz.

Biosteron® ve hormon replasman tedavisi (HRT) ile eş zamanlı kullanımı östrojen fazlalığına neden olabilir. Bu nedenle HRT almakta olan kadınlarca kullanılmamalıdır. Biosteron® androjenik etkilerinin şiddetlenmesi olasılığı nedeni ile testosteron preparatları ile tedavi edilen erkeklerde kullanılmamalıdır. DHEA’nın antikonvülzanların (Karbamezepine, valproik asit) psikoleptiklerin (phenotiazine, diazepin ve oxazepin türevleri) etkililiklerini azaltma yönündeki yüksek risk nedeni ile bu ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır. Beklenmeyen koşulların oluşması halinde doktorunuza başvurun. DHEA’nın insanlardaki aşırı dozuna ait bir bildirim yoktur. Yüksek dozların uzun süreli kullanımı yan etkilerin ortaya çıkmasına yol açabilir. Bu durumda ürün kullanımına 2-3 hafta ara verilmelidir ve düşük günlük dozlarla yeniden başlanmalıdır. Her hangi bir şüphe halinde doktorunuza danışınız. Yan etkiler doza bağlı olarak nadiren görülür ve ürünün kesilmesinden sonra kaybolur. Nadir durumlarda aşağıdaki semptomlar görülebilir:
- Kadınlarda androjenik etkiler, akne, yağlı cilt, kıllanma artışı, ses kalınlaşması
- Dismenore

Günlük kullanım şekli ve dozu
Biosteron® dozu cinse, yaşa, serumdaki DHEA konsantrasyonuna ve her bir hastadaki tedavi etkisine ve her bir hastadaki tedavi etkisine uygun olmalıdır.
Doz serumda düşük DHEA konsantrasyonunun neden olduğu hastalık ya da rahatsızlıkları düzeltecek tedavi hedeflerine ulaşılmasını sağlayacak en düşük doz olarak uygulanmalıdır.
Serumdaki fizyolojik DHEA konsantrasyonu kadınlarda erkeklerden azdır, ve DHEA eksikliği her iki cinsiyette yaşla birlikte artar.
Kadınlarda önerilen başlama dozu günlük 5 mg’dır ve önerilen maksimum doz 25 mg’dır.
Erkeklerde önerilen başlama dozu günlük 10 mg’dır ve önerilen maksimum doz 50 mg’dır.
Ürün kullanımında başlama dozu istenen tedavi etkisi elde edilinceye dek (5mg’dan 10mg’a dek ) yavaş yavaş arttırılmalıdır.
Yaşlı hastalar endojen hormon üretiminin daha az olması nedeni ile genellikle yüksek dozlara gerek duyarlar.
Ürün kullanımının etkisi hemen ortaya çıkmaz ve iki haftalık kullanımdan sonra görülür, bu nedenle Biosteron® uzun süreli kullanım amaçlıdır.
Biosteron® günde bir kez yemekle birlikte alınmalıdır.

AŞIRI DOZAJ
DHEA’nın insanlardaki aşırı dozuna ait bir bildirim yoktur. Yüksek dozların uzun süreli kullanımı yan etkilerin oraya çıkmasına yol açabilir. Bu durumda ürün kullanımına 2-3 hafta ara verilmelidir ve düşük günlük dozlarla yeniden başlanmalıdır. Her hangi bir şüphe halinde doktorunuza danışınız.
 

Değerlendirmeler

Bir değerlendirme yazın

Biosteron DHEA 25mg 60 Tablet

Biosteron DHEA 25mg 60 Tablet

DHEA (Dehidroepiandosteron) adrenal bezlerinde kolesterolden sentezlenen ve kana salınan zayıf etkili bir androjendir.

aynı kategoride bulunan diğer 30 ürün:

-
Çerez Örnek